fbpx

Redakcja FalaKina.pl

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do Redakcji FalaKina.pl, napisz do nas przez formularz.

W sprawach współpracy, uwag lub każdej innej zapraszamy do kontaktu
przez formularz kontaktowy, albo e-mail: kontakt@falakina.pl

 

Mikołaj Tobjasz
Założyciel / Redaktor Naczelny
Twórca i pomysłodawca FalaKina.pl. Stały bywalec polskich i zagranicznych festiwali filmowych. Skandynawskie produkcje wolałby oglądać bez tłumacza, ale mu to jeszcze nie wychodzi. Ulubiony film: "Wszyscy mają się dobrze" (1990)
Robert Solski
Zastępca Redaktora Naczelnego

Student drugiego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który, tak samo jak filmy, stara się pożerać i książki. Pisze przeróżne rzeczy i marzy o dostaniu się na scenariopisarstwo do łódzkiej filmówki. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi rozmawiać o wszystkim, ale najbardziej o swoim kaktusie.

Maria Biernat
Marketing / Facebook Manager

Stała bywalczyni kin studyjnych, a niegdyś także pracowniczka jednego z nich. Od czasów licealnych wolontariuszka na festiwalach filmowych, obecnie pracuje jako Koordynatorka produkcji poznańskiego Festiwalu ANIMATOR. Doświadczenie w marketingu i zamiłowanie do kina niezależnego wykorzystuje prowadząc komunikację na fejsbukowym fanpage'u Fali Kina.

Olga Tyszka
Korektorka
Licencjonowana dziennikarka z doświadczeniem redakcyjnym i korektorskim. Racjonalistka językowa. Niekwestionowana admiratorka filmu, filozofii oraz teoretycznego wymiaru sztuki. W wolnych chwilach kreuje własną rzeczywistość za pomocą sprzętu fotograficznego i próbuje swoich sił w rękodziele artystycznym.
Karol Laska
Redaktor / Instagram Manager

Świeży student krakowskiego filmoznawstwa. Świat kina poznaje mu się tak przyjemnie, że postanowił o nim pisać. Marvelowskie superprodukcje czy włoskie monumenty? Why not both, absolutnie każdy gatunek filmowy potrafi do niego przemówić. Amator onirycznego świata Lyncha i nieoficjalny mieszkaniec Twin Peaks. Mind-game movies to dla niego czysta gratka, gdyż czerpie satysfakcję z interpretowania niejasnych treści. Nie ma swojego ulubionego dzieła, ale istnieje parę tytułów, które zmieniły jego postrzeganie kina oraz życia. Dla ciekawskich: "American Beauty", "Cinema Paradiso", "Pi".

Magdalena Tobjasz
Redaktorka

Pasjonatka filmów, które z głowy już nie wychodzą. Autorka recenzji i tych komentarzy podczas seansu, których chyba nikt nigdy nie doceni. Obecnie nie może się zdecydować, by wybrać między artystyczną ,,Zimną wojną" Pawlikowskiego, nieoczywistą ,,Młodością" Sorentino, intrygującym ,,Lobsterem" Lanthimosa, a gorzko-słodkim utworem Tornatorego ,,Wszyscy mają się dobrze".

Piotr Migdałek
Redaktor

Dekonstrukcja i wręcz matematyczna analiza poszczególnych elementów filmowych to jego zboczenie. Estetycznie utkwił między kubrickowską symetrią i krwistą sztuką Triera. Nie lubi przepłacać na festiwalowych trunkach, a raczej woli inwestycję w fizyczne nośniki z ulubionymi produkcjami. Doradca sercowy redaktora naczelnego.

Jakub Komczyński
Redaktor

Najważniejszym dla niego filmem prawdopodobnie zawsze będzie "Buntownik z wyboru", niezależnie od tego, ile wad jeszcze w nim znajdzie. Od protagonisty tego filmu odróżnia go to, że w żadnej dziedzinie nie jest wybitny. Tak naprawdę nie uważa, żeby znał się na kinie, ale stara się pisać tak, żeby nikt się nie zorientował. Uwielbia przeglądać statystyki, więc sprawdzanie wyników boxoffice'u sprawia mu porównywalną przyjemność, jak oglądanie filmów.

Kamila Cieślik
Redaktorka

Absolwentka krakowskich tekstów kultury i filmoznawstwa. Film kocha w zasadzie od zawsze – we wszystkich jego odcieniach, chociaż szczególne miejsce w jej sercu zajmuje kino eksploatacji. Aktualnie zgłębia tajemnice trójmiejskiego szlaku kultury.

Piotr Nyga
Redaktor

Miłośnik bardzo złego kina. Płacze na musicalach, animacjach i komediodramatach z Sethem Rogenem. Każda minuta poświęcona na nieoglądanie filmów to dla niego czas stracony.

Krzysztof Wall
Redaktor

Prawnik, od czasu do czasu student krakowskiego filmoznawstwa. Żuławskiego wysłałby do Avalonu, a Dolana na galery. Miłośnik europejskiego kina autorskiego, filmów mind-game oraz amerykańskich slasherów. Kiedyś jeszcze zagra mordowanego w lesie nastolatka. "The Lighthouse", "Mulholland Drive", "Funny Games", "Lśnienie", "Trzecia część nocy", "Oczy szeroko zamknięte", "Palacz zwłok", "Lokator".

Martyna Kaczmarska
Redaktorka

Miłośniczka kina skandynawskiego i psychofanka filmowej estetyki Larsa von Triera. Poza pisaniem od czasu do czasu na Fali Kina szczególnym uczuciem darzy swoje filmoznawcze studia i zagłębianie się w czeluściach internetu w poszukiwaniu nowych, muzycznych smaczków i inspiracji.

Na łamach Fali Kina publikowali również:

Olga Stolarczyk, Hubert Haliżak, Antek Łętkowski, Roksana Ostrowicka, Jagoda Guzik, Magdalena Narewska, Szymon Pawletko, Agata Burdajewicz, Bartek Berlin, Karolina Waryś, Kate Lerka, Marek Sułecki, Szymon Brzechffa