fbpx

Redakcja FalaKina.pl

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do Redakcji FalaKina.pl, napisz do nas przez formularz.

W sprawach współpracy, uwag lub każdej innej zapraszamy do kontaktu
przez formularz kontaktowy, albo e-mail: kontakt@falakina.pl

 

Mikołaj Tobjasz
Założyciel / Redaktor Naczelny
Twórca i pomysłodawca FalaKina.pl. Stały bywalec polskich i zagranicznych festiwali filmowych. Skandynawskie produkcje wolałby oglądać bez tłumacza, ale mu to jeszcze nie wychodzi. Ulubiony film: "Wszyscy mają się dobrze" (1990)
Robert Solski
Zastępca Redaktora Naczelnego

Student drugiego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który, tak samo jak filmy, stara się pożerać i książki. Pisze przeróżne rzeczy i marzy o dostaniu się na scenariopisarstwo do łódzkiej filmówki. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi rozmawiać o wszystkim, ale najbardziej o swoim kaktusie.

Maria Biernat
Marketing / Facebook Manager

Stała bywalczyni kin studyjnych, a niegdyś także pracowniczka jednego z nich. Od czasów licealnych wolontariuszka na festiwalach filmowych, obecnie pracuje jako Koordynatorka produkcji poznańskiego Festiwalu ANIMATOR. Doświadczenie w marketingu i zamiłowanie do kina niezależnego wykorzystuje prowadząc komunikację na fejsbukowym fanpage'u Fali Kina.

Olga Tyszka
Korektorka
Licencjonowana dziennikarka z doświadczeniem redakcyjnym i korektorskim. Racjonalistka językowa. Niekwestionowana admiratorka filmu, filozofii oraz teoretycznego wymiaru sztuki. W wolnych chwilach kreuje własną rzeczywistość za pomocą sprzętu fotograficznego i próbuje swoich sił w rękodziele artystycznym.
Karol Laska
Redaktor / Instagram Manager

Świeży student krakowskiego filmoznawstwa. Świat kina poznaje mu się tak przyjemnie, że postanowił o nim pisać. Marvelowskie superprodukcje czy włoskie monumenty? Why not both, absolutnie każdy gatunek filmowy potrafi do niego przemówić. Amator onirycznego świata Lyncha i nieoficjalny mieszkaniec Twin Peaks. Mind-game movies to dla niego czysta gratka, gdyż czerpie satysfakcję z interpretowania niejasnych treści. Nie ma swojego ulubionego dzieła, ale istnieje parę tytułów, które zmieniły jego postrzeganie kina oraz życia. Dla ciekawskich: "American Beauty", "Cinema Paradiso", "Pi".

Magdalena Tobjasz
Redaktorka

Pasjonatka filmów, które z głowy już nie wychodzą. Autorka recenzji i tych komentarzy podczas seansu, których chyba nikt nigdy nie doceni. Obecnie nie może się zdecydować, by wybrać między artystyczną ,,Zimną wojną" Pawlikowskiego, nieoczywistą ,,Młodością" Sorentino, intrygującym ,,Lobsterem" Lanthimosa, a gorzko-słodkim utworem Tornatorego ,,Wszyscy mają się dobrze".

Piotr Migdałek
Redaktor
Dekonstrukcja i wręcz matematyczna analiza poszczególnych elementów filmowych to jego zboczenie. Estetycznie utkwił między kubrickowską symetrią i krwistą sztuką Triera. Nie lubi przepłacać na festiwalowych trunkach, a raczej woli inwestycję w fizyczne nośniki z ulubionymi produkcjami. Jeśli miałby wybrać swoją reżyserską świętą trójce to do Kubricka dołączyliby Bergman i Tarkowski.
Jakub Komczyński
Redaktor

Najważniejszym dla niego filmem prawdopodobnie zawsze będzie "Buntownik z wyboru", niezależnie od tego, ile wad jeszcze w nim znajdzie. Od protagonisty tego filmu odróżnia go to, że w żadnej dziedzinie nie jest wybitny. Tak naprawdę nie uważa, żeby znał się na kinie, ale stara się pisać tak, żeby nikt się nie zorientował. Uwielbia przeglądać statystyki, więc sprawdzanie wyników boxoffice'u sprawia mu porównywalną przyjemność, jak oglądanie filmów.

Kamila Cieślik
Redaktorka
Absolwentka krakowskich tekstów kultury i filmoznawstwa. Film – we wszystkich jego odcieniach – kocha w zasadzie od zawsze, chociaż szczególne miejsce w jej sercu zajmuje kino eksploatacji. Ciężko jej usiedzieć w miejscu, dlatego widywana jest w wielu miejscach jednocześnie.
Piotr Nyga
Redaktor

Miłośnik bardzo złego kina. Płacze na musicalach, animacjach i komediodramatach z Sethem Rogenem. Każda minuta poświęcona na nieoglądanie filmów to dla niego czas stracony.

Krzysztof Wall
Redaktor

Prawnik, od czasu do czasu student krakowskiego filmoznawstwa. Żuławskiego wysłałby do Avalonu, a Dolana na galery. Miłośnik europejskiego kina autorskiego, filmów mind-game oraz amerykańskich slasherów. Kiedyś jeszcze zagra mordowanego w lesie nastolatka. "The Lighthouse", "Mulholland Drive", "Funny Games", "Lśnienie", "Trzecia część nocy", "Oczy szeroko zamknięte", "Palacz zwłok", "Lokator".

Piotr Sadkowski
Redaktor
Miłośnik słabych horrorów, intrygujących thrillerów i wszelkich dramatów społecznych. Lubi dobre historie serwowane na surowo. Uczulony na dziury fabularne, błędy logiczne i filmy o superbohaterach. Uważa, że Richard Linklater, Damien Chazelle i Marek Koterski zasługują na medale, a James Cameron i Patryk Vega na publiczny lincz. Regularnie powraca do trylogii Przed wschodem słońca, nie może zapomnieć o Parasite i dał się urzec La La Land, choć utrzymuje, że nie znosi musicali.
Przemysław Mudlaff
Redaktor
Samozwańczy filmowy krytyk i recenzent, który uważa, że o kinie i gustach powinno się dyskutować. Miłośnik twórczości Lanthimosa, von Triera i P.T. Andersona. Kocha kino, które wywołuje łzy szczęścia i smutku.
Małgorzata Jaszczur
Moderatorka zwiastunów / Redaktorka
Studentka piątego roku filologii angielskiej. Swoją pracę magisterską poświęciła detektywom z filmów noir. Kocha "Pociąg" (1959) jadący wzdłuż Półwyspu Helskiego, folkowy soundtrack z filmu braci Coen "Co jest grane, Davis?" (2013) i kino niezależne prosto spod rąk argentyńskich reżyserów.
Marta Pęcak
Redaktorka
Absolwentka filmoznawstwa w Poznaniu i w Krakowie. Zainteresowana kinem niezależnym i dokumentalnym, a ostatnio głównie azjatyckim. Lubi obserwacyjne kino, w którym niewiele się dzieje, a twórcy, jakich ceni najbardziej to Tsai Ming-liang, Hirokazu Koreeda i Jia Zhangke. Nie znosi musicali i nigdy nie widziała Titanica. Za swoje największe osiągnięcie uznaje zobaczenie sześciu filmów jednego dnia na festiwalu w Berlinie.
Mateusz Olech
Redaktor
Obsesja na punkcie kina na dobre rozwinęła się u mnie wraz z odkryciem Davida Lyncha. Za najlepszy film uważam ''Mulholland Drive'', największym sentymentem darzę ''Park Jurajski'', a największe ciary mam oglądając ''2001: Odyseja Kosmiczna''. Większość roku spędzam w Anglii, gdzie studiuje na kierunku Film Studies.
Róża Watracz
Redaktorka
Dziewczyn. Sercem na północy, ciałem (jeśli wszystko dobrze pójdzie) niedługo też. Najczęściej można ją zobaczyć z kubkiem kawy, wtedy też z dużym prawdopodobieństwem będzie się uśmiechać. Jeśli ktoś chce, żeby przekazała komunikat, lepiej jest jej go dać do napisania (będzie Pan zadowolony), jako że piórem włada lepiej niż buzią (chociaż zabłysnąć czasem też jej się zdarzy). Jak nie chodzi do kina, to studiuje duński z całym pakietem skandynawskim. Pisze (trochę) i czyta (dużo). Chodzi raczej na film, niż do kina. Jeśli do wyboru ma albo picie albo kino - pójdzie pić po kinie. Intrygują ją filmy dziwne, do tego stopnia, że po prostu z czasem przestała ciągać na nie znajomych, czując moralną ciężkość za brak ich dobrej zabawy (nie każdy ma szczęście w postaci znajomych filmoznawców). Ma taką swoją teorię, że przy odpowiedniej dawce kreatywności z każdego filmu można wyciągnąć coś cudownego. I stara się to robić.
Justyna Leszek
Redaktorka
Absolwentka kulturoznawstwa, a obecnie studentka krakowskiego filmoznawstwa. Wegeterianka, choć filmowo wszystkożerna, ale ze słabością do słabych musicali, kina kultowego i Johna Carpentera. Skrycie ocenia wszystkich miłośników Nolana.

Na łamach Fali Kina publikowali również:

Olga Stolarczyk, Hubert Haliżak, Antek Łętkowski, Roksana Ostrowicka, Jagoda Guzik, Magdalena Narewska, Szymon Pawletko, Agata Burdajewicz, Bartek Berlin, Karolina Waryś, Kate Lerka, Marek Sułecki, Szymon Brzechffa