fbpx

Zespół FalaKina.pl

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do Zespołu FalaKina.pl, napisz do nas przez formularz.

W sprawach współpracy, uwag lub każdej innej zapraszamy do kontaktu
przez formularz kontaktowy, albo e-mail do Administratora: mikolaj@falakina.pl

 

Mikołaj Tobjasz
Twórca i pomysłodawca
Stały bywalec festiwali filmowych Nowe Horyzonty, FPFF w Gdyni, a od niedawna Cannes. Montażysta zwiastunów filmowych z marketingowym wykształceniem. Skandynawskie produkcje wolałby oglądać bez tłumacza, ale mu to nie wychodzi. Ulubiony film: "Wszyscy mają się dobrze" (1990)
email
Robert Solski
Redaktor Naczelny
Student pierwszego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy stara się też pożerać książki. Pisze przeróżne rzeczy i marzy o dostaniu się na scenariopisarstwo do łódzkiej filmówki. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi rozmawiać o wszystkim, ale najbardziej o swoim kaktusie.
Karolina Waryś
Redaktor

Zakochana bez reszty w muzyce, literaturze i morzu. Licencjonowany filmoznawca. Rozmiłowana w tematach postapokalipsy i wewnętrznych dramatów jednostki. Pisze i śpiewa odkąd pamięta. W większych przypływach inspiracji kręci krótkie filmowe impresje i zajmuje się amatorską fotografią. Jej największy filmowy mistrz to Destin Daniel Cretton, a największe filmowe arcydzieło to Mr. Nobody (2009, reż. J. Van Dormael).

Magdalena Tobjasz
Redaktor

Pasjonatka filmów, które z głowy już nie wychodzą. Autorka recenzji i tych komentarzy podczas seansu, których chyba nikt nigdy nie doceni. Obecnie nie może się zdecydować, by wybrać między artystyczną ,,Zimną wojną" Pawlikowskiego, nieoczywistą ,,Młodością" Sorentino, intrygującym ,,Lobsterem" Lanthimosa, a gorzko-słodkim utworem Tornatorego ,,Wszyscy mają się dobrze".

Szymon Pawletko
Redaktor

Licealista. Filmy w dużych ilościach ogląda dopiero dwa lata, a już zdążył ulec zesnobieniu. Gdyby z pistoletem przy głowie miał wymienić pięć ulubionych filmów pewnie padłoby na "Noc" Antonioniego, "Moją noc u Maud" Rohmera, "Her", "Frances Ha" i "Bruno". Gdyby miał obejrzeć w życiu tylko jeden film byłby to "Fanny i Aleksander". Planuje iść na reżyserię, więc kariera krytyka wydaje się zagrożona.

Martyna Kaczmarska
Redaktor

Miłośniczka kina skandynawskiego i psychofanka filmowej estetyki Larsa von Triera. Poza pisaniem od czasu do czasu na Fali Kina szczególnym uczuciem darzy swoje filmoznawcze studia i zagłębianie się w czeluściach internetu w poszukiwaniu nowych, muzycznych smaczków i inspiracji.

Magdalena Narewska
Redaktor
Studentka krakowskiego filmoznawstwa, rozkochana w podróżach - nie tylko filmowych - do Ameryki Łacińskiej. Współpracuje z Fundacją OFF Camera i magazynem 16 mm.
Karol Laska
Redaktor
Świeży student krakowskiego filmoznawstwa. Świat kina poznaje mu się tak przyjemnie, że postanowił o nim pisać. Marvelowskie superprodukcje czy włoskie monumenty? Why not both, absolutnie każdy gatunek filmowy potrafi do niego przemówić. Amator onirycznego świata Lyncha i nieoficjalny mieszkaniec Twin Peaks. Mind-game movies to dla niego czysta gratka, gdyż czerpie satysfakcję z interpretowania niejasnych treści. Nie ma swojego ulubionego dzieła, ale istnieje parę tytułów, które zmieniły jego postrzeganie kina oraz życia. Dla ciekawskich: "American Beauty", "Cinema Paradiso", "Pi".
Piotr Migdałek
Redaktor

Dekonstrukcja i wręcz matematyczna analiza poszczególnych elementów filmowych to jego zboczenie. Estetycznie utkwił między kubrickowską symetrią i krwistą sztuką Triera. Nie lubi przepłacać na festiwalowych trunkach, a raczej woli inwestycję w fizyczne nośniki z ulubionymi produkcjami. Doradca sercowy redaktora naczelnego.

Jagoda Guzik
Redaktor

Ulubiony film zagraniczny: "Lost in translation" - Sofia Coppola, Ulubiony film polski: "Pociąg' - Jerzy Kawalerowicz, Ulubiona aktorka: Najbardziej szanuję Tildę Swinton i Robin Wright, choć wcale nie są najlepszymi aktorkami. Ulubiony aktor: Jest mnóstwo aktorów typu - Heath Ledger miał wszystko, a Sam Rockwell wykorzystał wszystko. Ulubione gatunki filmowe: komedia, dramat, animacja, dokumentalny, Odwiedzone festiwale filmowe: Festiwal Filmowy w Gdyni, Wach docs Ulubione zajęcie: żywa dyskusja

Jakub Komczyński
Redaktor

Najważniejszym dla niego filmem prawdopodobnie zawsze będzie "Buntownik z wyboru", niezależnie od tego, ile wad jeszcze w nim znajdzie. Od protagonisty tego filmu odróżnia go to, że w żadnej dziedzinie nie jest wybitny. Tak naprawdę nie uważa, żeby znał się na kinie, ale stara się pisać tak, żeby nikt się nie zorientował. Uwielbia przeglądać statystyki, więc sprawdzanie wyników boxoffice'u sprawia mu porównywalną przyjemność, jak oglądanie filmów.

Agata Burdajewicz
Redaktor

Kompulsywna potrzeba dzielenia się ze światem swoją opinią na każdy temat i pisania towarzyszą jej od zawsze, co czyni ją idealnym recenzopisarskim tworzywem (kształtowanie się w toku...). Aktualnie studiuje Produkcję Filmową i TV na Łódzkiej Filmówce i filmoznawstwo na UŁ, aczkolwiek te trendy się często zmieniają. W kinie szuka innowacji formalnej oraz przede wszystkim wielowymiarowych, pasjonujących bohaterów. Specjalne miejsce w jej sercu zajmuje kino queer oraz twórczość Andrew Haigh'a, Ulricha Seidla i Dagura Kári.

Hubert Haliżak
Redaktor
Jest bardzo mądry, co widać po okularach (do tego z lat 50). Pisał newsy chwilę na jakimś portalu, ale mu się znudziło, więc postanowił pisać recenzję. Kocha kino Taiki Waititiego i Finchera (za bardzo). Czeka na Oscara za własne scenariusze, ale na razie dużo przyjemność sprawia mu krytykowanie innych. Uwielbia znęcać się nad słabymi filmami i za mocno przechwalać te dobre. Był tu kiedyś na początku portalu, ale powrócił teraz niczym syn marnotrawny.
Szymon Brzechffa
Koordynator zwiastunów

Ulubiony film zagraniczny: "Skazani na Shawshank", Film, który zmienił sposób mojego myślenia: "Życie jest piękne" , Ulubiony polski film: "Dom Zły", Ulubiony aktor: Tom Hanks, Ulubiona aktorka: Viola Davis, Ulubiony gatunek filmowy: Dramat, dotykający problemów społecznych, Ostatni festiwal filmowy: American Film Festival, Motto: "Life is too short to watch poor films".